Науково-пізнавальні екскурсії

Пізнай історію Львова з НАМИ!🔰👓
Від Любецького з’їзду до національного відродження🎓👍📚
Науково-пізнавальні екскурсії для школярів та усіх бажаючих!

НАУКОВО-ПІЗНАВАЛЬНА ЕКСКУРСІЯ “КУЛЬТУРА ТА РЕЛІГІЯ СЛАВНОГО МІСТА ЛЕВА”
ІНДИВІДУАЛЬНА ЕКСКУРСІЯ – 300 ГРН.
ГРУПОВА ЕКСКУРСІЯ – 250 ГРН.

ЕКСКУРСОВОД – ІСТОРИК, КАНДИДАТ ФІЛОЛОГІЧНИХ НАУК!

ПРОГРАМА:
*Зустріч відпочиваючих та учнів на вул.С.Бандери. Розпочинаємо пізнавати м. Львів разом:
-Церква святих Ольги і Єлизавети — неоготичнийхрам у Львові, на площі Кропивницького (в народі — Привокзальній).
Костел збудовано на пам’ять про популярну імператрицю (цісареву) Єлизавету Баварську (Габсбурґ), відому якСісі, — дружину цісаря Австро-Угорщини Франца-Йосифа I.
На сьогодні ця будівля є найвищою в місті, її висота 88 метрів.
– Пам’ятник Степанові Бандері у Львові на площі Кропивницького знаходиться біляСобору святих Єлизавети і Ольги.
– Архикафедральний собор святого Юра у Львові — собор Галицької митрополії УГКЦ, до 1817 при монастирі Чину св. Василія Великого, бароково-рококовиймонументальний архітектурний ансамбль з виразними національними рисами (1744–1762), вважається головною святинею українських греко-католиків. Розташований на Святоюрській горі, за адресою: площа святого Юра № 5. Висота над рівнем моря — 321 метр.
– Львівський національний університет імені Івана Франка (1918–1939-го Університет Яна Казимира) — найстаріший університет України, один з найстаріших університетів Східної Європи та найпрестижніших — України. Заснований у1784 році імператором Йосифом ІІ з латинською мовою викладання.
Головне відділення львівської пошти.
– Палац Потоцьких (пол. Pałac Potockich) — відома пам’ятка архітектури.Родина Потоцьких, продавши свій палац на площі Галицькій (нині відомий як Палац Бесядецьких), придбала у 1822 р. нерухомість на вулиці Широкій (нині Коперника).
– Пам’ятник Адамові Міцкевичу у Львові — пам’ятник польському поетові Адаму Міцкевичу, розташований на площі Міцкевича в центрі Львова. Відкритий 30 жовтня 1904 року. Його вважають одним з найкрасивіших пам’ятників Міцкевичу у світі. Висота пам’ятника — 21 м, фігури Міцкевича — 3,3 м.
– Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької розташований у центріЛьвова на проспекті Свободи, 28. Названий на честь знаменитої української оперної співачки Соломії Крушельницької.
– Пам’ятник львівським Ромео і Джульєтті.
– Площа Ринок — центральний майдан уЛьвові, історичне серце сучасного міста, характерне явище для середньовічної архітектури європейських міст.
Пам’ятки:
Ратуша.
У центрі площі стоїть будівля ратуші. Тут у всі часи і до нині урядують виборчі органи міської влади. В середньовіччі містом керував бурмістр, рада, що відала міським бюджетом і податками, та лава, що чинила суд. Нинішня ратуша, що стоїть у центрі площі, збудована в 1827–1835 рр. в стилікласицизм.
кам’яниця Бондінеллі.
Сучасна пл. Ринок № 2. Свою назву дістала від прізвища власника італійцяРоберто Бандінеллі, який 1629 р. організував у будинку пошту, звідки поштові кур’єри двічі на тиждень відвозили кореспонденцію в різні куточкиЄвропи. На фасаді будинку зображені дельфіни, які є символом успішної торгівлі. У цьому будинку є історичний музей, зокрема, виставка коштовностей.
Кам’яниця № 3 названа за прізвищем родини львівських міщан італійського походження, котрі володіли попереднім будинком на цьому місці. Нинішній бароковий споруджено 1772 року за проектом Петра Полейовського на старих фундаментах, що походили ймовірно ще зXV ст. Скульптурне оздоблення, зокрема фігури атлантів, що підтримують балкон виконав Франциск Оленський. Розписи інтер’єрів зробив Станіслав Строїнський (не збереглись). В подальшому через зміну власників кам’яницю часом звано «Бзовською» і «Валентинівською». У1834–1840 роках тут проживав графСтаніслав Скарбек.
Чорна кам’яниця.
Сучасна пл. Ринок № 4. Збудована у1588–1589 рр. італійськими архітекторами Павлом Римлянином і Петром Барбоном. Фасад будинку покритий кам’яним діамантовим рустом, котрий потемнів з часом. Звідси і назва будинку. Будинок має багатий декор інтер’єрів, котрі можна вільно оглянути, відвідавши розміщений тут історичний музей м. Львова.
Палац Корнякта.
Італійське подвір’я палацу.
Сучасна пл. Ринок № 6. Збудована у 1580 р. тими ж архітекторами, що будували Чорну кам’яницю. Замовником був заможний грецький купець Корнякт, котрий міг собі дозволити розкішний шестивіконний будинок на центральній площі середньовічного міста. Внутрішній дворик будинку оточений з трьох сторін відкритою аркадою. Львів’яни називають його італійським за схожість з ренесансними двориками Флоренції та Рима. Тепер у будинку розміщений історичний музей, а в італійському дворику влітку працює кав’ярня, а вечорами бувають концерти класичної музики. Як і попередні два будинки, збудований у стилі ренесансу.
Палац Любомирських
Сучасна пл. Ринок № 10. Класичний взірець бароко. Своєю назвою завдячує графові Любомирському тощо.
– Домініканський собор — греко-католицька церква у центральній частині Львова, в зоні всесвітньої спадщини ЮНЕСКО; пам’ятка архітектури національного значення.
– Пам’ятник Іванові Федорову у Львові — пам’ятник першодрукареві на території України. Іванові Федорову у Львові, що знаходиться на вулиці Підвальній, 13. Встановлений 26 листопада 1977 року на честь т.зв. «400-ліття книгодрукування на українських землях». Площа навколо пам’ятника — найбільший букіністичний ринок Львова.
– Високий Замок — замок, збудований під керівництвом Короля Русі Лева Даниловича, потім — польського короляКазимира ІІІ на Замковій горі у Львові. Майже повністю розібраний протягом XIX століття. Підсумкова оглядова лекція.